• FaceOff - עימות חזיתי

Gojira - Fortitude

ריליס לשישי #90


ברוכים הבאים לבית הספר של מוזיקת המטאל של המאה ה -21, אתם נדרשים להגביר את הווליום למקסימום, לשים לב לכל תו וצליל ולהפנים באופן מופתי !!

כולם במוזיקת המטאל יגידו לכם ש -Gojira היא אחת מלהקות המטאל המשמעותיות ביותר שהעולם צריך לשים לב אליהן בעידן המודרני, אחרי שתלחצו פליי על הקישור בתחתית תבינו למה !!כתוצאה מכל ההברקה החלוצית הזאת, הרבה מאוד מצופה מגוג'ירה, יותר מאשר כל להקת מטאל אחרת. האלבום הזה מגיע בתוך שטף של טרוף מוצדק לחלוטין, שחלק גדול ממנו נוצר על ידי ההצלחה האדירה של אלבומה הקודם של הלהקה, "Magma". האלבום הזה היה ללא ספק קצת פחות הרפתקני מכמה מהביצועים הקודמים של הלהקה, אך דרך המגנטיות הבלתי מעורערות של "Stranded" ו-"Silvera", גוג'ירה אישרו כי הם יכולים לבצע הימנונים גדולים תוך שמירה על האינדיבידואליות והיושר היצירתי שתמיד היה סימן ההיכר שלהם.האלבום "Fortitude" מציע שפע של רגעים משמחים שאף להקה אחרת לא יכולה לחקות.

גם "Born For One Thing" וגם "Another World", הסינגלים הראשונים שיצאו מהאלבום, מספקים את הסחורה, ובעוד שאף אחד מהם לא זינק כקלאסיקה מיידית, שניהם מלאים במקצבים זריזים אך מתחבקים באותם ריפים חזקים שלא ניתן לטעות בהם ובפרצי הרמוניה.

השיר "Amazonia" הוא גוג'ירה במצב גרובי מדליק, ומעורר את הכוח שמזכיר KILLING JOKE בפסוקים לפני שהוא נשטף בריף דינמי שיורד ומרגיש שנועד, בעתיד הלא רחוק, לעמוד מול קהל עצום שדופק את ראשו ללא היכר.

השיר "New Found" הוא פנינה נוספת, עם ריף פתיחה הורג וירידה בקצב באמצע השיר שמאפשר דאייה אמיתית ומדהימה. אפילו יותר טוב, "Sphinx" נשמע כמו ביצוע גוג'ירה קלאסי, אך משודרג ואיכשהו אפילו יותר קשוח מרגעי השיא הקודמים. אם יש לך איי אילו הסתייגויות, בעת האזנה ל- "Fortitude" הן ייעלמו ברגע אחד טוטאלי שמתפרץ

עם "Grind" שסוגר את האלבום באופן מושלם. ומציג לפחות שני ריפים מפוארים ומספיק אנרגיה אטומית על מנת ליצור בצונאמי ולקבור אותך תחתיו.


האלבום נשמע כמו האלבום שיכול להניע את ההרכב היישר לצמרת. הם לא זרים למנגינות ומלודיות קליטות, אבל הם מעולם לא יצרו דבר כזה לפני כן. בשילוב הגישה הישירה עם האווירה הרחבה יותר של האלבום האחרון "Magma" ועוד כמה ביצי הפתעה, זהו האלבום הקטלני ביותר אך המפתיע ביותר שהפיקו עד כה.מבחינה לירית הם יצאו מההתבוננות המופנמת והמדיטציות על תמותה שאפיינו את "Magma" שהושפע ממותה של אימם של שני האחים, ופנו חזרה אל העולם סביבם. ההרכב תמיד התייחס לנושאים סביבתיים והוא חוזרים אליהם כאן. למרות העובדה כי נראה שהאנושות רצה לקראת אסון, ההרגשה הכללית אינה אכזבה, או אפילו זעם. במקום זאת יש תחושה של תקווה וחיוביות - קריאה לעוצמה שעדיין שוכנת הן בפרט והן בקולקטיב, מכיוון שכוכב הלכת מתמודד עם משבר קיומי.


זהו אלבום חשוב, לא רק משום שהוא מרחיב את המגוון המוסיקלי של גוג'ירה ומכתיר את מקומה כאחת מהלהקות המיומנות והבלתי מתפשרות של מטאל. הם גם מלאי השראה כשהם קוראים לכוח, לעשייה ובעיקר לאומץ.


האזינו לאלבום עכשיו Spotify, Apple Music


Follow us on Facebook or Subscribe to the website

"Face/Off" - Israel's Rock Blog & Radio show, Sundays at 11:00

 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!