top of page

Incubus - If Not Now, When?

האלבום השביעי של "Incubus" שוחרר ב-12 ליולי 2011 !!

ונפתח בציטוט של Brandon Boyd זמר הלהקה...

"כבר בתהליך כתיבת השיר השלישי, אני חושב שהתחלנו להבין שמצאנו משהו חדש. “If Not Now, When?” הוא ללא בושה, עם הרבה רומנטיקה, שפע, וללא הפוגה, מכתב האהבה שלנו לעולם. הוא אפל יותר, איטי יותר, מעודן יותר ועשיר יותר מכל מה שאינקובס יצרו עד היום."


כמו שקורה כמעט לכל להקה, בו מגיע הרגע שהיא מחפשת משהו שונה, היא מתנסה בדברים חדשים ושואפת לייצר אלבום אחר מאלה שייצרה עד לאותו רגע. גם אינקובס חוותה את הרגע הזה והיא הגיעה אליו מאוד מוכנה!

באפריל 2008, לאחר סיבוב הופעות ארוך, יצאה הלהקה להפסקה.

שלא תבינו לא נכון, ההפסקה לא נבעה מעייפות, חיכוכים, חוסר הסכמה מוסיקלי או חוסר מוטיבציה, אלא מתוך מודעות מלאה שהגיע הזמן לעצור... הגיע הזמן להתחבר לשורשים, לסביבה, למשפחה ובעיקר לעצמך. Brandon Boyd, זמר, כותב ומוביל הלהקה, הוציא אלבום סולו ראשון. Mike Einziger, גיטריסט וכותב מוביל, למד קומופוזיציה, תאוריית המוסיקה ובנוסף גם אבולוציה ביולוגית באוניברסיטת הרווארד. Ben Kenney, בסיסט הלהקה, הוציא אלבום סולו שני. Chris Kilmore, ה-DJ והקלידן של הלהקה, למד לנגן על פסנתר, ולמתופף Jose Pasillas נולד ילד. בנוסף לכל אלה הוציאה הלהקה ב- 2009 אלבום אוסף שנקרא “Monuments and Melodies”, כך שזו לא הייתה ממש הפסקה.


באוגוסט 2010 החליטו חברי הלהקה שהספיקה להם ההפסקה והם מעוניינים להתחיל לעבוד על האלבום חדש. הם הגיעו למיני איחוד הזה מוכנים, בשלים ועם תשוקה גדולה ורצון לייצר משהו שונה. בניגוד לאלבומים הקודמים של הלהקה, השירים נכתבו הפעם באולפן ההקלטות ולא במהלך סיבוב ההופעות או בחדרי חזרות. הם התחילו את כל התהליך ביחד מאפס. השילוב של החברים מאוד התאים לשינוי שחל בתהליך יצירת האלבום ולתוצאה הסופית.

נשמע קצת מעורפל אבל אנחנו נסביר.

(Photo: Brantley Gutierrez)

כל אחד מהחברים העיד שהחוויות שהוא עבר במהלך אותן שנתיים השפיעו והשתלבו בצורה מושלמת עם שאר החברים. מייק שלמד קומופוזיציה והוביל את הכתיבה של האלבום, רצה לקחת את השירים למקום פשוט יותר, נעים יותר ופחות אגרסיבי. כריס שלמד לנגן על פסנתר, השתלב בצורה מדהימה עם הקו החדש שנוצר, חוסה השקיע המון בלהתאים את התופים לשירים ולא לכפות עליהם את הצליל החזק והאגרסיבי כבעבר. כך יצא, שהתוצר הסופי הוא הרבה יותר שלם, הרמוני ומלודי, כאשר המילים של ברנדון פשוט נעות ומדלגות בין הצלילים.


שלא תבינו לא נכון, האלבום הזה אינו פסיכדלי, אינסטרומנטלי או אקספרימנטלי כמו שאוהבים לכנות אלבומים "שונים" של להקות. הוא אלבום שבו עדיין מורגשת טביעת האצבע המדהימה של הלהקה, הגרעין שלה קיים שם והוא עדיין מאוד ברור, אך הסגנון שונה. שונה במהותו מהגיטרות אגרסיביות, הקצב המהיר, האפקטים והדינמיקה של האלבומים הקודמים. על-מנת שתקבלו עוד קצת קווים לדמותו של האלבום נדבר קצת על השם והעטיפה.


שמו של האלבום - "אם לא עכשיו, אימתי?" מבוסס על שמו של רומן באותו השם שכתב הסופר האיטלקי היהודי Primo Levi בשנת 1982. שמו של אותו רומן נלקח מפרקי אבות, א' פסוק יג' - "הוא היה אומר, אם אין אני לי, מי לי; וכשאני לעצמי, מה אני, ואם לא עכשיו, אימתי", אמירה המיוחסת ל"הלל הזקן". שם האלבום התאים בדיוק למה שהלהקה הרגישה, שהם לוקחים סיכון, שהם מנסים משהו שעד עכשיו הם לא העזו לנסות. עטיפת האלבום מציגה את אמן ההליכה על חבל של האמן הצרפתי המפורסם Philippe Petit, אשר התפרסם בעיקר בזכות ביצוע הליכה על חבל בין שני מגדלי כנסיית נוטרדאם ובעקבות האירוע המפורסם בו הלך על חבל שנמתח בין מגדלי התאומים בניו-יורק בשנת 1974. וזה בדיוק מה שחברי הלהקה רצו להעביר דרך עטיפת האלבום.

תמונה שטומנת בחובה הרבה תעוזה, כשרון ויכולת בלתי רגילה.


האלבום הזה הוא תענוג מוסיקלי שלוקח אותך למסע מופלא בין צלילים וטקסטים מדהימים. הוא סוחף אותך לאט לאט עם הקצב האיטי, כשהוא מלטף אותך אך מדי פעם מזיז אותך טיפה לפה וטיפה לשם. אתה מרגיש כאילו המוח שלך עובר חוויה חוץ גופית כשהוא מרחף מלמעלה ושט לו בין העננים.

שני הסינגלים היחידים שיצאו מהאלבום ונותנים קצת טעימה ממה שקורה בפנים הם “Adolescents” ו- “Promises, Promises”. אך ישנם עוד הרבה מופלאים...”Thieves” שנותן לך הרגשה שברנדון אולי חי בארץ לאיזו תקופה...”Isadore” שהוא מעין שיר אהבה מקסים...”In The Company Of Wolves” שנותן כמה רגעים להתבוננות עצמית...”Switchblade” שהוא השיר הכי קצבי באלבום שמנער אותך קצת וכמובן השיר שנושא את שם האלבום וגם פותח אותו.

אנחנו ממליצים מאוד שתמצאו איזו שעה פנויה, שימו אוזניות ותלחצו פליי על אחד הקישורים למטה. אנחנו מאמינים שהאלבום הזה יהפוך לחלק בלתי נפרד לשעת הרוגע השבועית שלכם.


להאזנה ב: Spotify, Apple Music


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

Comments


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page