top of page

Pierce The Veil - Collide With The Sky

ב-17 ביולי 2012 שוחרר האלבום השלישי של להקת "Pierce the Veil", זהו אלבום הפריצה של הלהקה והאלבום בו אנחנו זכינו להכיר ולהתאהב בהם באופן טוטאלי.


לעיתים רחוקות קורה לנו שאנחנו נתקלים בהרכב / אלבום / שיר שמעיף לנו את המוח ועוצר את העולם מלכת, אנחנו באופן אמיתי לגמרי נכריז שזה המקרה. ברגע הראשון ששמענו את השיר "King For A Day" בפעם הראשונה, האוזניים שלנו האדימו, השרירים שלנו התכווצו והמוח שלנו התפוצץ מבפנים.

הזכרנו זאת מספר פעמים, בסיקורים הקודמים על הלהקה וגם בתוכניות, ההרכב הזה הוא משהו מאוד מיוחד. הוא לוקח את הרוק למחוזות חדשים, אינטנסיביים, נמתחים, גמישים ומעורבבים.


זה מתחיל בסאונד של הגיטרות שנשמע לעיתים כמו פאנק רוק, לעיתים כמו האבי מטאל, הארד קור מטאל והארד רוק והכל בשיר אחד !! הבס הגאוני שמלווה את עבודת הגיטרות וקשה לנו לתאר את התופים. עבודת התיפוף של Mike Fuentes היא מטורפת, המקצבים המשתנים, המעברים, השבירות, אלמנטים שמחזקים ומעצימים את הדינמיקה של השירים. את כל זה עוטף הקול של Vic Fuentes שעולה, יורד, מלטף ושואג !!!


והאלבום הזה הוא הלהקה בשיא תפארתה, כל שיר הוא פצצה חכמה ומתוחכמת שמתפוצצת למאזין בתוך הגוף...

(Photo: Adam Elmakias)


האלבום נפתח עם הקדמה שבדיוק לפי שמה, מכינה אותך למה שהולך לבוא "May These Noises Startle You in Your Sleep Tonight". עוברים ישר ל-"Hell Above", שבאמת מציגה את Signature Sound שלה טוב יותר מכל תיאור שנכתב למעלה או ייכתב בהמשך. הריף הכסחני והמהיר שפותח את השיר מוביל למעבר יותר איטי, לפני שהרצועה מתפוצצת בפזמון. "This is a wasteland, my homemade retreat; with Heaven above you, there's Hell over me" מכריז ויק פואנטס ברגע שתופס אותך כמו סופת טורנדו, לפני נקודת השבירה הצרחות והגיטרות מובילות אותך לרגע שקט של שירה ופריטה, מנגינה רקע ברקע.


השיר הבא "King For A Day" הוא אחד השירים המפורסמים של ההרכב שפרץ בתחנות הרדיו וביוטיוב. בשיר משתתף Kellin Quinn הזמר של "Sleeping With Sirens", ההרמוניה של השניים והשירה לסרוגין מעצימות את הטרוף של השיר הקליט הזה. השיר הזה הוא גם דוגמא טובה לדינמיקה הכל כך מיוחדת של הלהקה, בחלק השני של השיר עוברים ממטאלקור/פאנק רוק להאבי מטאל כבד במיוחד.


י"Props & Mayhem" הוא פנינה לא מוערכת, עם גיטרות מתפתלות שנשזרות אחת בשנייה ומחוצה לה כדי ליצור שטיח מוזיקלי פנטסטי. כשהמוזיקה חותכת חזרה למינימליזם אחרי שתי דקות, לפני שהיא מוסיפה בהדרגה אלמנטים ואז משתמשת בעוצמת התופים כדי להוביל לסולו גיטרה פשוט אך יעיל, האלבום באמת מגיע לאחד משיאיו.


כמובן, שאי אפשר להמשיך מבלי לתת את הכבוד והבמה לאחד השירים הגדולים באלבום "Bulls In The Bronx". שיר שנכתב לאחר התאבדות של מעריץ הלהקה, זה הוא התגלמות הסאונד של הלהקה, ונקודת הכניסה הטובה ביותר לדיסקוגרפיה שלה, אם עד עכשיו לא התאהבתם או התמכרתם, זה הזמן לפרוש!!! (נכתב בעצבים!!). השיר מתחיל עם ריף נועז, ישר בפנים, ואז מתיישב לתחילת החלק הראשון, מאפשר לויק לשאת את הווקאליות שלו כשהריף נדחק לרגע לרקע. הקפיצה בין עוצמת הצרחות בחצי השני לבין התבניות הווקאליות המדבקות, והמדהימות בפזמון, שאחר כך נמוגות בחזרה שוב לתוך הצרחות, מחושבת בצורה מבריקה ומטורפת. אבל הקטע האינסטרומנטלי הממושך בסיום הוא הטרוף האמיתי שבשיר. שימוש בפריטה בסגנון ספרדי, עם תיפוף על בונגוס ושינויי מקצב חכמים, זה אחד מאותם קטעי מוזיקה שנשארים עם המאזין הרבה אחרי ששמע אותם בפעם הראשונה. שיר פשוט פנומנאלי !!!


אחרי ש"נחנו" אנחנו מגיעים לעוד יצירת מופת מדהימה באלבום והיא "Tangled in the Great Escape".

שיר שנפתח כמו סצנה מסרט בשנות ה-60 ומתפוצץ בבת אחת לאנרגיה מוזיקלית בלתי נשלטת !!!

את השיר פותח Jason Aalon Butler הזמר המוכשר והפרובוקטיבי של להקת הטרוף "FEVER 333" כשויק מצטרף בבית השני והשניים סוחפים אותנו ברכבת הרים מוזיקלית של רגשות. איזה כיף לעלות, לרדת, להתהפך, להסתובב ולדעת שכל הזמן הזה אתה רתום בחוזקה לצלילים של הבס והתופים. את השיר ניגנו ללא הפסקה במשך ימים !!!

"I know you're tortured within

Your eyes look hungry again

But I'll never wander, my friend

No, I'll never wander again"

ואיזה סיום אפי, עוצמתי וקטלני לשיר הענק הזה כשארון מסיים בקריאה לעזרה / התנצלות לצליליו של הפסנתר !!!


עוברים לשיר השמיני באלבום "I'm Low on Gas and You Need a Jacket" שקיבל את שמו מהסרט “Wayne’s World II" ונכתב כבלדת געגועים של ויק לחברה שהייתה לו לפני שנים רבות. את השיר כתב ויק באחת הנסיעות שלו לקמפינג, הוא אוהב לכתוב תוך כדי נדידה ונסיעה למקומות רחוקים. איזה יופי של שיר שלא מפסיק לעלות ולרדת כמו גל ששוטף את החוף.


השתתפתם פעם בקרב אגרוף? אם לא, אז "The First Punch" ינסה לתת לכם מושג איך זה מרגיש, כמו בשאר השירים שבאלבום, שימו לב איך איך הוא מתחיל, איך השבירה באמצע השיר מתבצעת והסגנון משתנה ומסתיים בשילוב של השניים. כבר אמרנו שאנחנו מעריצים את הכשרון של מייק (את הכשרון בלבד במיוחד לאור התנהגותו המחרידה והפלילית), שימו לב למקצבים המשתנים ולמהירות, זה פשוט מהפנט. ויק סיפר שהוא כתב את השיר מחוויות שהיו לו עם להקות שהם הופיעו איתן והתנהגו למעריצים שלהן כמו זבל!

אם הגעתם עד לכאן אז תסיימו עם שלושת השירים האחרונים והמעולים באלבום ופשוט תלחצו על כפתור הריפיט !!!


זה הוא אלבום נועז ושונה, שחושל לצליל שונה לחלוטין מהרוב המכריע של להקות מעולם המטאל. זוהיא להקה יצירתית, מוכשרת שלוקחת את הרוק ומותחת לו את הגבולות לכל הכיוונים ובכל הצורות, לעניות דעתנו אין עוד להקה שנשמעת ככה וזה רק מחזק את הייחודיות המוזיקלית המדהימה שלה!!

אנחנו רק יכולים לקוות שגם אתם נהנתם !! ואם כן אז אתם מוזמנים להמשיך לאלבום הבא והמעולה של ההרכב !!


להאזנה לאלבום ב: Spotify, Apple Music


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

Opmerkingen


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page