top of page

Psycho Ward Fest, Vol.1 - Gagarin - 24/09/2022

וואוו וואוו וואוו, וואוו וואוו וואוו !!!


ככה מתחילים סיקור???

כן, ככה מתחילים סיקור, שלא יכול להתחיל בשום דרך אחרת !!!!


טרוף מוחלט, חוויה עוצמתית, התרגשות חסרת תקדים ובעיקר אהבה, אהבה גדולה למוזיקה!!


לפני שנספר לכם איך היה, מה אנחנו חושבים על ההפקה ומה חווינו בהופעות, אנחנו חייבים לציין שמאז הפסטיבל ישנה תחושה אחת חזקה שלא עוזבת אותנו. קשה לנו מאוד להגדיר אותה במילה אחת, אבל אם בכל זאת ננסה, אז אנחנו מרגישים שהפסטיבל הזה התאפיין ב"הירתמות". הירתמות של הלהקות, של ההפקה ושל הקהל להצלחה של הפסטיבל. רצון עז ותקווה גדולה של כל המעורבים שהדבר המיוחד והמדהים הזה יצליח. שכולם יהיו מרוצים. שהלהקות יביאו את עצמן לידי ביטוי וייהנו על הבמה, שההפקה תצליח לכסות את עלות האירוע ואפילו להשיג רווח יפה וכמובן שאנחנו הקהל, שהצביע ברגלים והגיע בהמוניו, ייהנה מכל הטוב הזה שנקרא מוזיקת מטאל. שנרגיש שיש לנו עתיד. שלא מדובר באירוע חד-פעמי שבקושי שרד ושסוף סוף יעלה בידנו, כקהל של ז'אנר שלא מקבל תיקצובים ומשאבים ונמצא בשוליים של תעשיית המוזיקה, לגרום לפסטיבל בסדר גודל כזה להצליח, כי רק ככה אפשר יהיה לעשות פה עוד דברים נפלאים וגדולים עוד יותר בעתיד.


אז זהו, שמבחינתנו, כקהל, הפסטיבל הזה היה הצלחה אדירה!!! אנחנו אומרים זאת בפה מלא ובלי "אבל"!!

הפסטיבל הזה היה הצלחה אדירה!!ההפקה הייתה מופתית...

תודה רבה ל- Vladislav Mazourenko ולצוות "Hotbox" על היוזמה וההפקה המדהימה!!!

כבר בכניסה הרגשנו שנכנסנו לפסטיבל ולא לעוד הופעה בגגרין. מחוץ לאולם נפרשו דוכנים שונים ומגוונים שהציעו לקהל המטאליסטים מגוון של "רכישות", ממרצ' של חולצות וסטיקרים של הלהקות המשתתפות ועד לציור סקיצה וביצוע של קעקוע חדש, בו במקום, בדוכן מיוחד ומאובזר שהוקם לשם כך. אנשי ההפקה פשוט חשבו על הכל.

המתחם של הילדים בתוך האולם היה רעיון מדהים. והוא מוכיח עד כמה ההפקה שמה לב לפרטים הקטנים ומנסה לתת מקום לקהל המגוון ולהתחשב באלו שהגיעו עם ילדיהם.

למעט מקרה בודד, הלהקות עלו לבמה לפי לוח הזמנים שפורסם מראש והצליחו לעמוד בקצב. המתופף של "Saffek" נתקע במעבר הגבול בטאבה, דבר שאילץ את העברת ההופעה של הלהקה לסוף הליינאפ, לאחר הופעתה של "Walkways", על מנת לאפשר את הגעתו.

אנחנו חייבים לציין את העבודה המדהימה של הלהקות ובעיקר של עובדי הבמה, הן בסאונד והן במעברים בין ההופעות השונות. ברגע שלהקה אחת סיימה את הופעתה, מיד התחילה מלאכת הפירוק של עובדי הבמה, כשחברי הלהקה עצמם מסייעים לעובדי הבמה בפירוק הציוד שלהם, בכדי לעמוד בלוחות הזמנים. "הירתמות", אמרנו?

הסאונד היה מעולה לאורך רוב המופע, עם תקלות טכניות מינוריות פה ושם, אשר לחלוטין לא העיבו על התוצאה. בכל זאת מדובר בהפקה מורכבת עם לא פחות מ- 11 להקות שונות, לכל אחת כלי הנגינה שלה, מגברים שונים וציוד מגוון, אשר עלו אחת אחרי השנייה לבמה הקטנה של הגגרין.הלהקות היו אדירות...

איזו מוזיקה מדהימה יש לנו בארץ!!

לפני הפסטיבל ישבנו והאזנו, שוב, לכל החומרים של הלהקות בליין-אפ (את רובן אנחנו מכירים). אתם מוזמנים להאזין לפלייליסט שנוצר לטובת הארוע ב-Spotify. אנחנו חייבים להיות כנים, היה לנו מאוד קשה להחליט באיזה שלב של הפסטיבל למקם את הגיחה לאוכל, מחשש להפסיד ולו כמה דקות מהופעה של להקה כזו או אחרת. לא היה במהלך כמעט 10 שעות של הפסטיבל אפילו רגע דל אחד. 11 להקות מעולות שבאו להפוך את הפסטיבל הזה להנאה צרופה. כמות הכישרון שהיתה על במה אחת, בטווח יחסית קצר, הייתה בלתי נתפסת. ניכר שכל אחת מהלהקות, ללא יוצא מן הכלל, נתנה את כל כולה ופשוט שרפה את הבמה, גם במקרים בהם ההופעה קוצרה בשל אילוצים כמו במקרה של "Saffek" או "Her Last Sight".הקהל היה מדהים...

הואיל והפסטיבל התחיל ב-15:20 והיה אמור להסתיים בחצות, הייתה כמובן ציפייה שבשעות הראשונות כמות האנשים תהיה דלילה, בכל זאת שבת בצהריים. תוסיפו לכך את העובדה ששום דבר בארץ לא מתחיל בזמן, אז הציפייה (הדי הגיונית) הייתה שבהופעות הראשונות תהיה נוכחות דלילה. אבל המציאות הביסה את הציפייה וכמות האנשים שמילאה את המועדון כבר עם עלייתה של הלהקה הראשונה "Violet Inner Amends" הייתה מדהימה. מועדון הגגרין היה כמעט מלא וכל מי שהגיע לפסטיבל דאג לתת כבוד ללהקות שניגנו ונתנו מעצמם, וזאת ממש עד לתו הסיום.

זה פשוט היה מרגש!!

נכון, הקהל הוא הלקוח, הוא שילם על כרטיס והוא מצפה לקבל "SHOW". אבל נדמה שהפעם הקהל לא הגיע רק להנות ולקבל תמורה עבור הכסף שהוא שילם. ניכר היה שהקהל הפעם גם הגיע לתמוך! לתמוך בלהקות ובנגנים שהוא אוהב, לתמוך במארגני הפסטיבל ובספקי השרות השונים ובכלל לתמוך בסצינת המטאל. אמרנו כבר "הירתמות"?אנחנו חייבים לציין שמבחינתנו האירוע הזה היה מרגש ברמה מאוד עוצמתית!!

היה לנו העונג לראות כמות כזאת גדולה של אנשים שמכורה לחיידק הזה שאנחנו כל-כך אוהבים, לפגוש חברים, עוקבים של העמוד והאתר שלנו ונגנים של להקות שאנחנו כל-כך אוהבים ולחלוק איתם את ההנאה ואת ההתרשמות מהאירוע הייחודי.

זה אולי ישמע מצחיק או חומרי ובסתירה מוחלטת למה שכתבנו בפסקה הקודמת, אבל אנחנו ממש מקווים שההפקה הצליחה להכניס מספיק כסף בכדי לכסות את העלויות ואפילו להרוויח, ולו רק כדי שיהיה להם תיאבון, משאבים ויכולת ליצור עוד אירועים כאלה מוצלחים בעתיד.


תמונות: Nadav Zaidman, Face/Off


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

1 Comment


Guest
Sep 28, 2022

יש לכם טעות בשם של אחת הלהקות, זה Violate, לא Violet

Like

 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page