top of page

The Dead Daisies – Holy Ground

ב- 22 לינואר 2021 שוחרר "Holy Ground" אלבום האולפן החמישי של "The Dead Daisies".ההרכב "The Dead Daisies" הוא סופרגרופ אוסטרלי-אמריקאי שהוקם בשנת 2013 על-ידי איש העסקים והמוזיקאי David Lowy.


מדובר בהרכב מוזיקלי קולקטיבי שהעוגן שלו הוא הגיטריסט David Lowy, אשר מארח באלבומים ובהופעות מוזיקאים מוכרים וטובים בשיטת "הדלת המסתובבת".


בנוסף ל- David Lowy, ההרכב מונה כיום את הגיטריסט Doug Aldrich שבעבר היה בין היתר "האקס-מן" של "Whitesnake" ו- "Dio", המתופף והזמר Deen Castronovo המוכר בעיקר מההרכבים "Journey" ו- "Bad Eanglish" והזמר והבסיסט Glenn Hughes.


כניסתו של Glenn Hughes להרכב הפיחה בו רוח חדשה, הן מבחינת כתיבה והן מבחינת הביצוע. יוז החליף למעשה שני חברי הרכב וותיקים: הבסיסט Marco Mendoza שהיה חבר ב- "Thin Lizzy" ו- "Whitesnake" והזמר John Corabi שהחליף בשנת 1992 את Vince Neal בלהקת "Motley Crue".


מיד לאחר הצטרפותו של Glenn Hughes להרכב, סגרה הלהקה את הפרק הקודם שלה עם אלבום האוסף “Locked and Loaded” וההרכב החדש נכנס לחדר החזרות בכדי לכתוב חומר לאלבום הבא. התהליך היה הפעם שונה. כל החברים היו שותפים ליצירה ותחושת האחדות והגיבוש נשמעת ומורגשת היטב בהאזנה לאלבום.


כבר משמיעה ראשונה נראה שהכימיה בין ארבעת חברי הלהקה מדהימה. הרצועות כאן בנויות בעיקרם על ריפים גדולים שמעבירים את כל הדרמה, התשוקה והרגש של הרוק הכבד הקלאסי עם נגיעות בלוז.


החומרים נשמעים מגוונים ואיכותיים ובעניין זה אין ספק שצירופו של Glenn Hughes להרכב תרמה רבות לתוצאה.


הסינגל הראשון "Unspoken" הבלוזי, יצא עוד באפריל 2020 ויצר ציפייה אדירה אצל המעריצים, עם הקול האדיר של Glenn Hughes ועבודת הגיטרה המדהימה של Doug Aldrich. זה אחד השירים היפים באלבום, לא מעט בזכות המלודיה המיוחדת והפזמון הקליט והסוחף שלו. אנחנו מקבלים כאן סולו בס של יוז ואת אחד הסולואים המדהימים של דאג באלבום, אל תפספסו...


הסינגל השני "(Holy Ground (Shake The Memory" שוחרר ב- 3 לדצמבר וכבר הוכיח סופית שמדובר באלבום מטורף שהולך "לטלטל לנו את הזיכרון" (כשם כותרת המשנה שלו) ולהזכיר לנו איך היו עושים מוזיקה אמיתית בימים הטובים. גבר מהשניה הראשונה ברור שהחבורה הזו באה לבעוט בנו חזק. למרות גילו המתקדם יוז הוא בין זמרי הרוק הטובים שעדיין מהלכים ביננו והוא מצדיק בהחלט את הכינוי "The Voice Of Rock" כשהוא מוכיח לנו שהוא עדיין מסוגל לעוף עם הקול שלו גבוה מעל הגרוב של הלהקה. Doug Aldrich הוא גיטריסט מעניין שלא לחינם היה חלק משני הרכבים גדולים כמעט במקביל ("Whitesnake" ו- "Dio"). הוא מוסיף לאינטנסיביות של השיר עם סולו גיטרה נועז לפני שיוז חוזר לשיר. זה רוק כבד, ישיר ובועט, במיטבו שבטוח יקפיץ לכם את היום.


הקטע "Like No Other (Bassline)" הוא גלן יוז במלוא הדרו מהשניה הראשונה. הבייסליין שפותח את השיר, הקצב, הגרוב, נגיעו הFאנק והשירה הורסטילית. השירה שלו נוהמת וזועקת והמילים שלו עמוקות ואמיתיות. נשמע שהוא פשוט מרביץ לבס עם טכניקת "סלמינג" שמחזיק את הקצב ומאפשר לדאג להעניק לנו סולו לוהט כשהוא משאיר מקום גם לסולו של Glenn Hughes.


הקטע "Bustle And Flow" יושב על מקצב 4/4 יציב של Deen Castronovo עם ריף מתכתי וכבד של Doug Aldrich ושירה צווחנית לפרקים שמידי פעם יזכירו לכם את "לד זפלין".


גם הרצועה "Saving Grace" היא רצועה כבדה במיד-טמפו עם אווירת "לד זפלין" בולטת עם הריף המוביל שלה. אבל בהמשך מחכה לנו הפתעה עם פזמון רוק מלודי ומתוק לפני ש- Doug Aldrich לוקח את המאזינים לעוד טיול גיטרה קטלני. התיפוף של Deen Castronovo גדול, פתוח ואפי ומחזיק את כל כובד המשקל של הריפים הכבדים והמתכתיים עליו.


בין 11 שירי האלבום ניתן למצוא גרסת כיסוי אחת, השיר “30 Days in the Hole” אשר בוצע במקור על-ידי "Humble Pie".


להאזנה לאלבום: Spotify, Apple Music


רשימת השירים:

 1. Holy Ground (Shake The Memory)

 2. Like No Other (Bassline)

 3. Come Alive

 4. Bustle And Flow

 5. My Fate

 6. Chosen And Justified

 7. Saving Grace

 8. Unspoken

 9. 30 Days In The Hole

 10. Righteous Days

 11. Far Away

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

Kommentare


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page