top of page

Psycho Ward Fest, Vol.2 - Gagarin - 09/04/2023

אז הפעם נעשה את זה קצר וממוקד יותר...


פשוט תיכנסו לסיקור על "Psycho Ward Fest, Vol.1" תקראו ותגבירו...


מה זה תגבירו? כל מה שנאמר שם תגדילו ותעצימו, כי "Psycho Ward Fest, Vol.2" הוא למעשה "Psycho Ward Fest, Vol.1" על אוברדרייב.


אז הנה, אנחנו חוזרים בדיוק על אותם ראשי הפרקים מהסיקור הקודם, רק מדייקים לכם את הפרטים כך שיתאימו לפלא המוזיקלי שהתחולל אמש במועדון ה"גגרין" בתל אביב.


ההפקה הייתה מופתית...

אם סברנו שההפקה בפסטיבל הקודם היתה מופתית, אז הפעם Vladislav Mazourenko וצוות "Hotbox" פשוט התעלו על עצמם בכל אספקט מקצועי. לנהל פסטיבל שנמשך 12 שעות וכולל 14 להקות זה לא עניין של מה בכך. רק תחשבו על זה שלא פחות מ- 14 הרכבים שונים עולים ויורדים מהבמה במהלך הפסטיבל. לכל הרכב יש את הכלים שלו, את ציוד ההגברה שמתאים לו, הסאונד היחודי לו, הוידיאו-ארט והתאורה שמתאימה למופע שלו. בפסטיבל הזה היו יותר להקות מהפסטיבל הקודם והוא נפרש על פני יותר זמן, ובכל זאת ההפקה המורכבת מאחורי הדבר האדיר הזה נוהלה בצורה מקצועית ומדוייקת להפליא.


בנוסף ומעבר לוידיו-ארטים המושקעים של הלהקות בפסטיבל הזה, קיבלנו גם תוספת של פירוטכניקה. ממש "אש ותמרות עשן" שהגיעו היישר מ"ההגדה של פסח" אל הבמה, ליוו והעצימו את המופעים ואפילו הצליחו להפתיע חלק מהלהקות עצמן. קיבלנו יותר דוכנים, יותר גיוון והירידה לפרטים הקטנים היתה מורגשת הפעם במיוחד, החל מקבלת הפנים של רופאי "המחלקה הסגורה", אשר קיבלו אותנו בחלוקים לבנים, ועד הצמידים שחולקו בכניסה בהם הוסתר קוד מספרי שסייע לאיתור הזוכה בהגרלת הגיטרה, בסיום המופע האחרון בפסטיבל - של להקת "Scardust".

איך התבטא הזמר אילייה בדרוב במהלך ההופעה של "The Fading"? ולאד הוא גאון!!! ואנחנו בהחלט מסכימים איתו.


הלהקות היו אדירות...

כמה להקות מדהימות היו בפסטיבל הזה... יש לנו כישרונות אדירים כאן בארץ, "לא צריך לחפש שום דבר בחו"ל", וכן, אנחנו שוב משתמשים בציטוט של אילייה בדרוב מ- "The Fading" והוא כל-כך צודק!!!


מי שהיה שם ראה לנגד עיניו רמות כתיבה וביצוע ברמה גבוהה ביותר, של כל אחת ואחת מ- 14 הלהקות שהופיעו על הבמה. אין לנו במה להתבייש, יש לנו כאן להקות מטורפות שראויות להכרה והצלחה בינלאומית! ומה שמדהים הוא, שלמעט "SaffeK", "HotBox", ו- "Walkways" שהופיעו גם בפסטיבל הקודם, קיבלנו הפעם 11 להקות אדירות שלא היו חלק מ- "Psycho Ward Fest, Vol.1", כך שאם נוסיף הרכבים ישראלים מעולים שלא היו חלק משני הפסטיבלים, אין לנו ספק שניתן להפוך את הפרויקט האדיר הזה לפסטיבל אחד גדול של כמה ימים, ממש כמו הפסטיבלים המיתולוגיים הגדולים בחו"ל.


אז הפעם היו שם גם: Scardust" ,"Clapsodra", "Sinnery" ,"StormbounD", "The Fading", "Revision The Dream", "Serpentale", "MATRICIDE", "Desert Band", "Cyclops ו- "Structural", אשר עלו, כל אחת בתורה ,על הבמה הקטנה של ה"גגרין" וגרמו לנו להרגיש כאילו אנחנו מינימום בפסטיבל "Wacken" האגדי.

(תמונות: אופיר אברהמוב)


אתם קולטים איזה להקות מטורפות יש לנו כאן בארץ??? כמות הכישרון שהיתה על במה אחת, בטווח יחסית קצר, הייתה פשוט בלתי נתפסת!!! לא לחינם התבשרנו (רק במהלך הפסטיבל הזה), על-כך שאנחנו כבר מייצאים מטאל לחו"ל 😍 "Scardust" הולכת לשלב כוחות עם לא אחרת מאשר להקת "Blind Guardian", אותה היא מתעתדת לחמם בהופעותיה באירופה בסתיו הקרוב, "SaffeK" מתעתדת לחרוך את הבמה בפסטיבל "Masters of Rock" בצ'כיה ביולי הקרוב ו- "Walkways" קופצת בחודש מאי, בקטנה, ללונדון כאורחים מיוחדים של "The Omnific" ובהמשך מארחים אותם בהופעה כאן בארץ, יחד עם "Shell Beach" מהונגריה, במועדון "רידינג 3".


הקהל היה מדהים...

כן, כן, לא הפסח וגם לא המצב המורכב בארץ עצרו את הקהל שהגיע בהמוניו והצביע ברגליים (שלבטח שרפו מכאבים לאחר 12 שעות רצופות של הופעות). לתחושתנו (ואת זה רק המארגנים של האירוע יוכלו לאשש), מספר הנוכחים היה אפילו גדול יותר מהפסטיבל הקודם. את זה ניתן היה לראות הן באולם עצמו והן מחוצה לו, בצפיפות שהייתה ברחבת הכניסה ומול דוכני המרץ' במהלך ההפסקות הקצרות בין המופעים. אפילו השעה הקשוחה - 13:00 בצהריים, לא הרתיעה את באי הפסטיבל. כבר בדקות הראשונות של המופע הפותח של "Serpentale" נצפתה נוכחות מכובדת של קהל, אשר ברובו נכח לאורך כל 12 שעות הפסטיבל, עד למופע האחרון של "Scardust" וההגרלה שנערכה בסיומו.

(תמונות: אופיר אברהמוב)


כמו בפסטיבל הקודם, הקהל הגיע ליהנות, לחוות את הדבר המדהים הזה שנקרא מוזיקה, לעוף באוויר, לשאוג במלוא גרון ולשכוח לכמה שעות מהבעיות, מהצרות ומהדאגות. אבל יותר מכל, כמו בפסטיבל הקודם, גם הפעם הרגשנו יותר מכל שהקהל שפקד אתמול את מועדון ה"גגרין" הגיע לתמוך בלהקות האהובות עליו, להיות חלק מהסצנה המדהימה של המטאל בישראל, להתמנגל עם שכמותו וגם לחנוך את הדור הבא. כן, ראינו בקהל גם לא מעט משפחות שהגיעו עם הילדים וחלקו את החוויה המטורפת הזאת יחד וזה בהחלט היה מראה מאוד מרגש!!!


לסיכום...

כל מי שהיה חלק מהדבר המטורף הזה, להקות, אמרגנים, מפיקים, מפעילי דוכנים וכמובן הקהל הגדול שזרם בהמוניו כבר יודע!!!! יש בארץ סצינת מטאל מטורפת וכולנו צריכים להיות גאים בה. תרשו לנו להשתמש בכינוי מפיו של אלון קרניאלי מ- "Sinnery" אתם ה- "AntiTribe". או במילים אחרות, השבט השונה והאחר, מיעוט שנועד לגדול ולהפיץ קצת אור בימים חשוכים. כל מה שנשאר לעשות הוא להמתין בסבלנות ל- "Psycho Ward Fest, Vol.3" ולדמיין אילו עוד הפתעות מכינים לנו Vladislav Mazourenko וצוות "Hotbox" בהמשך הדרך...


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page