top of page

Slayer - Reign in Blood

ב- 7 לאוקטובר 1986 שחררה "Slayer" את אחד האלבומים הגדולים והמשפיעים בז'אנר הת'ראש מטאל "Reign in Blood".קבלו 36 עובדות מעניינות על האלבום:


1. זה אלבומה השלישי של הלהקה. אלבום הבכורה שלה שוחרר 3 שנים קודם לכן, בשנת 1983.


2. באלבום 10 שירים, אך אורכו 28:55 דקות בלבד, מה שמעיד בין היתר על המהירות הממוצעת של הנגינה בו. ה"הישג" הזה מתעצם נוכח העובדה ששיר הפתיחה "Angel of Death" נמתח על פני 4:51 דקות מתוך 28:55 הדקות.


3. הלהקה סיפרה שכשסיימה את ההקלטות היא היתה בשוק מהעובדה שעשרת השירים מסתכמים בפחות מחצי שעה של הקלטות. המפיק Rick Rubin לעומת זאת כל-כך אהב את התוצאה שהוא אפילו לא ביקש מהלהקה לכתוב ולהקליט שירים נוספים.


4. בשל העובדה שהאלבום היה כל-כך קצר, הוא נכנס בצד אחד של קסטה בשלמותו. הלהקה דאגה שהאלבום יוקלט גם בצד השני של הקסטה כך שמי שהקשיב לאלבום יוכל להפוך את הקסטה ולהקשיב לו שוב.


5. זה האלבום הראשון של "Slayer" עם המפיק האגדי Rick Rubin, אשר השפיע רבות על התפתחות הסאונד של הלהקה.


6. אחד הדברים שריק רובין שכנע את הלהקה לעשות הוא לוותר לחלוטין על אפקט ה- Reverb בכדי לייצר צליל ישיר וחד, ממש כמו המוזיקה של הלהקה.


7. זה היה האלבום הראשון של הלהקה שהוקלט בשעות היום. את שני אלבומיה הקודמים היא הקליטה בשעות הלילה המאוחרות כשאף אחד לא היה באולפן, במטרה לחסוך בכסף, הואיל ושני אלבומים אלו הופקו במימון עצמי.


8. הלהקה התכוונה מראש לייצר את האלבום הכי מהיר עלי אדמות. באותו זמן היא היתה בתחרות מול "מטאליקה" והתכוונה לייצר את האלבום הכי מהיר והכי כבד. התכוונה ומימשה!

(Photo: Steamcommunity.com)


9. מי שהשפיע על הסגנון המופרע של האלבום היה בעיקר הגיטריסט Jeff Hanneman אשר שכנע ו"האיץ" בחברי הלהקה להקשיב ללהקות Hardcore Punk.


10. ריק רובין לא הכיר בכלל את "Slayer" כשהחתים אותם שנה קודם לכן ללייבל הפרטי שלו "Def Jam Recordings". יותר מכך, עד אז הוא הפיק בכלל בעיקר להקות ראפ והיפ הופ כמו "Run DMC" ו- "Public Enemy".


11. באותה שנה שריק רובין הפיק את האלבום, הוא גם הפיק את "Licensed to Ill" - אלבום הבכורה של ה- "Beastie Boys".


12. ריק גם ידאג לכך שהגיטריסט Kerry King יתארח בסולו בשיר "No Sleep Till Brooklyn" הלקוח מתוך האלבום "Licensed to Ill".


13. יציאתו של האלבום התעכבה בעיקר בשל שיר הפתיחה "Angel of Death" שעוסק בג'וזף מנגלה והניסויים שעשה בתקופת השואה. Al Teller נשיא חברת קולומביה שהיתה אמורה להפיץ את האלבום היה בן להורים ניצולי שואה והוא סירב לשווק אותו.


14. התדמית הניאו-נאצית של הלהקה בעקבות השיר לובתה בכך שהאות "S" בלוגו של הלהקה מזכירה את זו בה עשו שימוש הנאצים ללוגו של ה- SS.


15. למעשה זה היה שיר אנטי-נאצי אשר הגיטריסט Jeff Hanneman בהשפעת סיפורו של אביו, אשר היה בין הלוחמים בפלישה לנורמנדי בשנת 1944 וכן בהשראת ספרים שקרא על מנגלה.


16. את הצרחה הארוכה והמצמררת החל משניה 0:19 ועד 0:27 בשיר "Angel of Death" ביצע הבסיסט והזמר Tom Araya בשני טייקים בלבד. זו אחת הצרחות המצמררות והאייקוניות בעולם המטאל.


17. זה היה השיר האחרון בהחלט שהלהקה ניגנה על הבמה בהופעתה ב- Inglewood, California ב- 30 לנובמבר 2019.


18. מעניין שהשיר נכלל בפסקול הסרט "Gremlins 2, Jackass: The Movie" וגם בסרט "Jackass: The Movie".


19. את השיר ניתן למצוא גם במשחקי המחשב "Tony Hawk's Project 8".


20. גם את השיר "Raining Blood" ניתן למצוא בפסקולי המשחקים "Grand Theft Auto: Vice City" ו- Guitar Hero" III: Legends of Rock".


21. השיר "Altar of Sacrifice" נכתב בהתבסס על קטע ישן של הלהקה בשם "Ice Titan". את הגירסה המקורית ניתן למצוא בקופסא משנת 2003 - "Soundtrack to the Apocalypse".


22. הגיטריסט Kerry King סיפר שאת כל הסולואים שלו באלבום הוא אילתר במהלך ההקלטות. הוא היה המום מהביקורת החיובית כלפיו, כי הוא עצמו הרגיש שהוא סתם מקשקש סולואים לא קשורים ובלתי מושקעים.


23. השיר "Angel of Death" סומפל בשיר "She Watch Channel Zero?!"" של להקת הראפ Public Enemy". השיר גם סומפל על-ידי הרכב האינדסטריאל - "KMFDM" בשיר "Godlike".


24. גם השיר "Raining Blood" מתוך האלבום סומפל על-ידי Lil' Jon במסגרת הסינגל "Stop Fuckin' Wit Me" משנת 2004.


25. הזמרת Tori Amos עשתה קאוור לשיר "Raining Blood" בגירסה שאורכה 6 וחצי דקות, מתוך האלבום Strange" Little Girls" שהוציאה בשנת 2001, לאחר אסון התאומים, ובו הפרשנות שלה לשירים של גברים מנקודת המבט שלה.


26. ההרכב "Body Count" ביצע קאבר לשירים "Raining Blood" ו- "Postmortem" באלבום "Bloodlust" משנת 2016.


27. המתופף Dave Lombardo עזב את הלהקה במהלך סיבוב ההופעות שתמך באלבום בשל ויכוח כספי. הוא חזר ללהקה לאחר הפצרות של המפיק ריק רובין בשנת 1987.


28. בשנת 2004 ניגנה "Slayer" את האלבום מתחילתו ועד סופו בסיבוב הופעות שלה. בשיר "Raining Blood", האחרון באלבום ובמופע, ירד על הלהקה גשם של דם.


29. קטע התיפוף בפתיחה לשיר "Criminally Insane" נכתב בכלל על--ידי Jeff Hanneman.


30. הבי סייד לשיר כלל רמיקס בו המתופף Dave Lombardo מנגן על תוף אלקטרוני שהפעיל סימפול של הקלטה שלו עצמו מנגן בתופים אנלוגים.


31. הלהקה כולה שנאה את העטיפה של האלבום אותה אייר Lawrence “Larry” Carroll. הם סיפרו שאם היו יודעים שזו תהיה התוצאה לא היו פונים אליו מלכתחילה.


32. למרות שהאלבום לא זכה להשמעות בכלל בתחנות הרדיו, זה האלבום הראשון של הלהקה שנכנס למצעד הבילבורד 200 האמריקאי והביא ללהקה הכרה בקרב קהילת המיינסטרים מטאל.


33. זה אחד מהאלבומים החשובים במטאל והוא ממוקם במקום ה- 6 ובמכובד ברשימת 100 אלבומי המטאל הגדולים בכל הזמנים של מגזין הרולינג סטון.


34. בשנת 2006 מגזין "Metal Hammer" דירג את האלבום במקום הראשון ברשימת האלבומים ששוחררו ב- 20 שנים האחרונות.


35. המגזין 'Kerrang!" הגדיר את האלבום כאלבום הכבד ביותר בכל הזמנים.


36. בשנת 2016 מגזין "Loudwire" דירג את האלבום במקום הראשון מבין 12 אלבומי הלהקה.


להאזנה לאלבום, Spotify, Apple Music.


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

Comments


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page