top of page

The Wiz: Prince Pt. 3: The Legacy & Vision


לאור סיבות משמחות, קצת הורדתי הילוך בשבועות האחרונים וגם דחקתי את החלק השלישי והאחרון בהתייחסות (המאוד צנועה שלי ב-3 נקודות) לגאונות הנסיך הקטן... הוא Prince הענק!!!


החלק השלישי והאחרון כבר לא מתייחס לווירטואוזיות וחיית הבמה (חלק #1) או לכישרון טהור וגולמי גם מחוץ לאור הזרקורים (חלק #2 - קישורים בסוף הפוסט)...


הפעם מדובר במשהו המשותף לכל הגאונים... פרץ בלתי פוסק של יצירתיות, לצד תעשייה/סביבה שלא תמיד עומדת בקצב שלו... אבל פרינס גם הוסיף לצד זה מסתוריות... והכי חשוב, מה שפרינס הותיר לנו (עוד בחייו) - מורשת!!!


הנסיך שלנו לא רק יצר ויצר ויצר כמות בלתי נתפסת של חומרים, אלא הוא גם תיעד ותיעד ותיעד... ברמה גבוהה... כמעט הכל!!!


תגידו שזה שגעון גדלות, חלק מהמסתוריות, האישיות, פרפקציוניזם, מחשבה על העתיד... או שכל התשובות נכונות... בכל מקרה, כנראה מדובר באמן שהותיר אחריו כמות עבודה מקורית שייתכן כי אף עולה על היקף מה שכן שוחרר בחייו.


מדובר על "המערה של אלאדין" מבחינת המעריצים... הכספת - The Vault האגדית של פרינס, עליה גיליתי לראשונה די במקרה, מתוך הרצאה/חצי סטנד אפ של הבמאי Kevin Smith (ידוע אולי יותר בדמותו כ- Silent Bob בחלק מסרטיו לצד חברו Jay).


כאן בקטע ערוך של כ-10 דקות מתוך ההרצאה...


סמית' מספר על החוויה שלו עם פרינס, ואיך שיחה על רשות להשתמש באחד משיריו כחלק מפסקול (שאגב נדחתה) התגלגלה ל"שידול" על ידי פרינס לצלם סוג של דוקומנטרי על מפגש שכלל גם שאלות/תשובות עם מעריצים... בעיקר סביב נושא הדת, שהיה כה קרוב ללבו.


זמן מה לאחר הצילום, כאשר חומר הגלם נשאר בידי פרינס, סמית' שאל מתי אפשר לערוך את הסרט ואיך מתכוונים להוציאו... הוא נענה שהסרט כבר נערך וכנראה שאפילו לא יראה אור לעולם.


סמית' ההמום גילה (כמוני) שיש כמות בלתי נתפסת של חומרים בכספת האגדית של פרינס... בין היתר... אלבומים גמורים, קליפים מצולמים ומופקים בצורה מושלמת, סינגלים, סרטים והופעות, כאשר היקפם התחיל להתברר עוד כבוטלגים בחייו וייגבר ככל שהעזבון שלו ירצה לחשוף בעתיד.


הדבר הראשון שהעזבון הוציא כבר אוזכר בחלק #2, אך הדבר האחרון שיצא (בספטמבר האחרון) הוא Box Set מטורף של אחד מאלבומיו המוערכים ביותר- Sign O' the Times.


כחלק ממסע הפרסום להוצאה המחודשת, העזבון הוציא פודקאסט רשמי ומרשים לא פחות.


בפרק הראשון יצא לי לשמוע את אחת מהאחיות התאומות מלוויין (ליוו מספר שנים את פרינס בלהקת הרבולושנ'ז ואף תרמו לפעמים לכתיבה).


בראיון צויין, שזה אף פעם לא היה "דמו" בשביל פרינס וכל דבר שהקליט היה בכוונה תחילה וברמה גבוהה, כדי לשמור ולנצור אותו לעד!


קישור לפרק הראשון בפודקאסט: כאן.


אחד מאנשי הסאונד שעבד באחוזה של פרינס טוען שלהערכתו ישנם כ-1,200 שירים גנוזים שיכולים לייצר עשרות רבות של אלבומים ...את היקף העבודות המשוער ניתן לראות בערך וויקיפדיה שלם ומפורט: כאן.


אתר מפלצתי בהיקפו, שמהווה את ה"אינציקלופדיה" הבלתי רשמית של פרינס... נקרא על שם אותה כספת וכולל כמובן עוד מידע על תוכנה: כאן.


כאמור, אני לא מאמין במקריות, וחבר יקר (+מאגר ידע בלתי נדלה על מוסיקה) הוציא לפני יומיים אחלה פוסט שמתמצת באופן נפלא על קצה המזלג, את היקף פועלו וגדולתו של פרינס, לרבות התייחסות להוצאה המחודשת של Sign o' the times. תודה רבה עוזי, בלי לדעת דחפת אותי להשלים את המיני פרויקט הזה! קישור לפוסט המעולה...


פיקנטריה:

הכספת ממוקמת באחוזתו של פרינס בפייזלי פארק, מינסוטה (על משקל גרייסלנד של אלביס), בה הוא הקליט את מירב החומרים ב-30 שנות חייו האחרונות.

האחוזה כוללת אולפן מקצועי ברמה הגבוהה ביותר ואפילו האנגר בו הייתה במה עצומה לשם תרגול חזרות לסיבובי ההופעות. במסגרת חקירת מותו, התקבל צו ביהמ"ש שהתיר לפרוץ את הכספת... וכיום האחוזה משמשת כמוזיאון, אולם הופעות ואולפן הקלטות.


קישור לכתבה אודות האחוזה, הכספת ותמונות שחושפות את תוכנה: כאן.


על אף שהוא עזב את העולם הזה בגיל צעיר, ייתכן שמורשתו תמשיך להפתיע אותנו ואולי אף להעצים את מעמדו בעזרת "מערת אלדין" אותה חצב באדיקות לאורך כל חייו... זכינו!!!

O.Miz


קישורים לחלקים הראשונים:


חלק ראשון - פרץ היצירתיות והראוותנות המוקפדת... כאן.


חלק שני - כישרון גולמי, מקצוענות וגיוון (גם מחוץ לאור הזרקורים)... כאן.


בתמונה (מהפינה השמאלית העליונה נגד כיוון השעון):

פייזלי פארק, דלת הכספת, האנגר בימת החזרות, עטיפת ההוצאה המחודשת של sign o' the times, תמונה של אולפן ההקלטות במתחם, פיסה קטנה מהחומרים שהתגלו בכספת, Jay and silent Bob (קווין סמית' מימין) ו"מערת אלדין" (של דיסני) במרכז.
Comments


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page