top of page

Mike Starr

בואו נספר לכם כמה עובדות על מי שהיה חלק משני האלבומים הראשונים של Alice in Chains וגם קשור למותו של Layne Staley.


(Photo: Jeff Kravitz)


1. הוא נולד ב- 4 לאפריל 1966 בשם Michael Christopher Starr.


2. להקתו הראשונה הייתה Sato, להקת Heavy Metal שהקים ב-1983.


(Photo: metal-archives.com)


3. שנה לאחר מכן הוא הצטרף לתקופה מאוד קצרה ללהקת Gypsy Rose שבה היו חברים Tim Branom (שבהמשך יהיה המפיק של Alice In Chains) וגם Jerry Cantrell.


(Photo: timbranom.com)


4. הזכרנו כבר בפוסטים אחרים שכאשר Jerry Cantrell החליט להקים להקה עם המתופף Sean Kinney, הוא חשב על מייק כבסיסט. מייק היה במקרה גם אח של חברתו של שון אותו ג'רי הכיר ב- Gypsy Rose.


(Photo: Marty Temme)


5. בשנת 1989 לאחר מספר דמואים והופעות מקומיות חתמה הלהקה Alice In Chains על חוזה תקליטים עם הלייבל הגדול Columbia Records.


6. שנה לאחר מכן הם הוציאו את ה-EP הראשון שלהם "We Die Young" ובאוגוסט 1990 הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם Facelift.


7. בפברואר 1992 הם שיחררו את ה-EP השני שלהם אך הראשון מבין שניים אקוסטיים בשם "SAP".


8. בספטמבר 1992 הם שיחררו את האלבום "Dirt", האלבום האחרון של הלהקה עם מייק והאלבום שהיה שיא פריחתה והצלחתה של הלהקה.9. מיד לאחר יציאת האלבום "Dirt" יצאה הלהקה לסיבוב הופעות אינטנסיבי לקידום האלבום. יש גרסה שטוענת שמייק עזב את הלהקה מיד לאחר תחילת סיבוב ההופעות, הואיל ולא היה מעוניין להמשיך להופיע בצורה כל-כך אינטנסיבית והחיים בדרכים לא התאימו לו. הגרסה השנייה טוענת שמאחר והוא היה כל-כך עמוק בסמים הלהקה פיטרה אותו כי לא יכלה להמשיך כשהוא במצב הזה.


10. מייק סיפר שבמהלך סיבוב ההופעות הזה Layne Staley הציל את חייו. באחת ההופעות בברזיל עם נירוונה, ליין, מייק ו- Kurt Cobain הזריקו הרואין אחד לשני. ליין שהזריק למייק, הזריק לו פעם אחת יותר מדי ומייק התמוטט, איבד את ההכרה ואת הדופק. ליין מיד ניסה להציל את מייק והעניק לו החייאה, מייק התעורר למראה ליין הבוכה בהיסטריה.


11. בשנת 1993 לאחר שעזב/הועזב את אליס הצטרף מייק ללהקת Sun Red Sun עם Ray Gillen שהיה זמר וכותב מלהקת Badlands וגם כחלק מ-Black Sabbath והמתופף Bobby Rondinelli מלהקת Rainbow, Blue Oyster Cult ועוד... הלהקה שרדה פחות משנה עקב מותו של ריי ושיחררה אלבום יחיד שנושא את שם הלהקה.12. למייק הייתה היסטוריה לא קצרה עם רשויות החוק והוא נעצר מספר פעמים בעוון: נהיגה בשכרות, אלימות, החזקת סמים, הפרות סדר ועוד עברות. הוא אפילו נעצר פעם אחת בשדה התעופה כי גנב מזוודה של מישהו אחר לאחר שראה ששלו ניזוקה.


13. בשנת 2010 מייק השתתף בסדרת הטלוויזיה בערוץ VH1 בשם Celebrity Rehab with Dr. Drew שמתעדת אנשים מפורסמים בזמן תהליך הגמילה. הוא השתתף בסדרת בת של אותה סדרה בשם Sober House שמתעדת את אותם מפורסמים לאחר הגמילה.


14. באחד הראיונות של הסדרה שנערך יחד עם אימו של ליין, חשף מייק בפעם הראשונה את הקשר שלו למותו של ליין. הוא סיפר שיום לפני מותו של ליין השניים נפגשו ובילו ביחד לחגוג את יום הולדתו של מייק אך ליין היה מאוד חולה וסירב להתקשר למוקד חרום. השניים התעמתו מאחר וליין לא היה מוכן לקבל עזרה ומייק עזב את ביתו של ליין בסערה. לאחר שמייק עזב, ליין התקשר למייק וביקש ממנו לחזור ולא לעזוב בצורה כזו. מייק לא חזר וגם לא התקשר למוקד חרום.


15. בראיון הוא הביע חרטה וכאב על כך שלא התקשר למוקד חרום להציל את חברו וזאת בעיקר בגלל שגם הוא היה בהיי מסמים באותו ערב ופחד לפגוע בחברות והוא לעולם לא יסלח לעצמו על שלא הציל את חברו הטוב ליין. מסתבר שמייק היה האדם האחרון שראה את ליין.


16. ב- 8 למרץ 2011 נמצא מייק ללא רוח חיים בביתו שב-Salt Lake City, סיבת המוות שנקבעה הייתה מנת יתר.


17. בשנת 2013 הוסיף שון את הכיתוב LSMS למערכת התופים שלו, אלו ראשי התיבות של שמותיהם של ליין ומייק.


להאזנה לאלבום האחרון והמצליח ביותר שמייק יצר עם אליס Spotify, Apple Music.


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Opmerkingen


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page