top of page

The Rev

היום נספר לכם על המוזיקאי The Rev - שהיה בין היתר מתופף להקת "Avenged Sevenfold" ואחד ממקימיה:

(Photo: Ethan Miller)


1. הוא נולד ב- Huntington Beach שבקליפורניה ב- 9 לפברואר 1981. שמו המלא James "Jimmy" Owen Sullivan.


2. ההשפעות המוזיקליות עליו היו של Frank Zappa ו- "King Crimson" מצד אחד ו- "Pantera", "Metallica", ו- "Slayer" מצד שני.


3. הוא ציין שהמתופפים שהכי השפיעו עליו הם: Vinnie Paul Abbott, Mike Portnoy, Dave Lombardo, Lars Ulrich ו- Terry Bozzio. אגב, הוא ציין גם שלמתופף Tommy Lee היתה השפעה ויזואלית עליו.


4. ג'ימי קיבל את מערכת התופים הראשונה שלו (מצעצוע) כבר בגיל 5, אמו ציינה כי רכשו לו את המערכת כדי למנוע נזק מהרהיטים עליהם היה מתופף ברחבי הבית.


5. כבר מגיל צעיר הוא היה עילוי בנגינת תופים. הוא תימלל ולימד את עצמו לנגן קטעי מטאל קשים במיוחד, כולל "Pantera", "Metallica", ו- "Slayer", כשבסופו של דבר הוא גם ניגן קטעים של "Dream Theater" ו- "Rush" וכל זאת משמיעה ועל מערכת התופים החובבנית שקיבל בילדותו.


6. ההורים שלו לקחו אותו לראות הופעה של "מטאליקה" כשהיה בן 12.


7. את מערכת התופים הרצינית הראשונה שלו הוא קיבל רק בגיל 11, כאשר עד גיל 13 הוא כבר היה מסוגל לנגן קטעי סולו מורכבים שכתב בעצמו. ראו כאן:


8. כבר בתיכון הוא החל לנגן במספר להקות, אך הההרכב הרציני הראשון בו ניגן ושאתו גם הקליט אלבום בשם "Origin Edition" בשנת 1999, היתה "Suburban Legends".


9. באותה שנה הוא גם הקים יחד עם M. Shadows שהיה שכן שלו, את "Avenged Sevenfold".


10. את האלבום הראשון שלו עם הלהקה - "Sounding the Seventh Trumpet" הוא שחרר בשנת 2001 כשהיה בן 19 בלבד.

(Photo: My Space)


11. במקביל היה Rev שותף להרכב צדדי בשם "Pinkly Smooth", יחד עם גיטריסט אוונג'ד סבנפולד Synyster Gates.


12. הלהקה שחררה בשנת 2001 אלבום אחד בשם "Unfortunate Snort", כאשר ג'ימי משמש שם גם כזמר וקלידן.


13. ג'ימי פיתח טכניקת נגינה ייחודית בשם "the double-ride thing" או "the Double Octopus" כפי שהוא כינה אותה, אשר כוללת הכפלה מהירה של הקצב בין הדאבל בס לשתי מצילות רייד בו זמנית. את הטכניקה ניתן לשמוע בין היתר בשירים כמו "Critical Acclaim", "Crossroads" ,"Dancing Dead" ועוד. רוצים לראות למה הוא כינה את הטכניקה "תמנון כפול"? ראו לדוגמא בשניה 25 ו- 2:14 לשיר "Almost Easy", כאן:

14. מעבר לנגינת התופים המדהימה שלו ג'ימי היה גם סולן ופסנתרן של הלהקה. השירה שלו מופיעה במספר שירים של "Avenged Sevenfold" כמו: "Afterlife", "A Little Piece of Heaven", "Almost Easy", "Scream", "Critical Acclaim" ועוד.


15. בנוסף ג'ימי היה גם שותף מלא בכתיבת השירים בלהקה. הוא הביא רעיונות לפסנתר, למילים לשירה לריפים של הגיטרה ועוד. כך לדוגמא הוא כתב 4 מתוך 10 השירים באלבום "Avenged Sevenfold", ביניהם המאסטרפיס הגאוני והמושלם "A Little Piece of Heaven" אותו Rev כתב לבדו ותרם גם שירה, פסנתר ועיבודים תזמורתיים.


16. ג'ימי ציין שבמהלך השנים קיבל שיעורי גיטרה מ- Synyster Gates. הוא ידע גם לנגן על גיטרה בס.


17. הוא אהב את הסרט "Jacob’s Ladder" משנת 1990. הסרט ישמש מאוחר יותר השראה לוידאו קליפ של השיר "Nightmare".


18. בת הזוג שלו Leana “Silver” Mcfadden מופיעה יחד איתו בסצינת "הלוויה" בקליפ לשיר “Seize the Day”.


19. לג'ימי הייתה מערכת תופים שכללה שלושה תופי בייס דראם. בשלב מסויים המערכת כללה גם 11 מצילות שונות ו- 7 טם טמים.

(Photo: Unknown)


16. סאליבן הלך לעולמו ב- 28 בדצמבר 2009. תחילה סיבת מותו לא הייתה ידועה והחוקרים לא הצליחו להגיע לקביעה חד-משמעית. אך שנה לאחר מכן הוכרז כי מותו הוא תוצאה של שימוש במספר רב ומגוון של סמים וחומרים מסוכנים בבת אחת. לא ידוע אם צריכת הסמים נעשתה שלא במכוון, כניסיון התאבדות, או פשוט צריכה מוגזמת.


18. אלבומה החמישי של הלהקה - "Nightmare" שוחרר כחצי שנה לאחר מותו והוא כולל מספר מחוות ל- Rev.


19. הבלדה המרגשת "So Far Away" נכתבה כולה ע"י הגיטריסט Synyster Gates, במקור השיר היה אמור להיכתב כמחווה לסבא של Syn אך בפועל לאחר מותו של Rev הוא שינה את המילים והקדיש את השיר למתופף האגדי והאהוב.


20. הוידאו קליפ של השיר מתרחש בדיוק במקום בו הוקמה הלהקה "Huntington Beach" ומשם הוא עובר לאולפן בו שאר חברי הלהקה מנגנים את השיר, כשתמונות וסרטונים של Rev מופיעים ברקע.


21. גם השירים "Victim" ו- "Save Me" הם בעצם שירי קינה ואבל על Rev.


22. את השיר "Fiction" כתב Rev שלושה ימים בלבד לפני מותו. במקור היה שמו של השיר "Death", אך חברי הלהקה שינו אותו במהלך ההקלטות. המשפט האחרון שהוא כתב בשיר והוא גם האחרון שכתב לפני מותו, פשוט מצמרר: “I know you’ll find your own way when I’m not with you”.


23. בעטיפת האלבום יש מחווה למתופף האגדי, כשעל המצבה המופיעה בחזית העטיפה, יש את הכיתוב של המילה FOREVER כשהאותיות Rev מודגשות ובולטות.


24. מי שהקליט את תפקידי התופים אותם Rev לא הספיק להקליט לאלבום, הינו לא אחר מאשר Mike Portnoy שהיה אז חבר ב- "Dream Theater" ואשר אותו Rev העריץ.


25. לאחר מותו זכה Rev בפרס המתופף הטוב ביותר בתחרות "Revolver Golden God Awards".


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!! "עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט

Commentaires


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page