top of page

Chris Shiflett

אתם מכירים אותו בעיקר מלהקת ה- "Foo Fighters" אבל יש לו גם קריירת סולו...

קבלו את הגיטריסט, היוצר והזמר Chris Shiflett

(Photo: Guitar.com)


1. שמו המלא הוא Christopher Aubrey Shiflett והוא נולד ב- Santa Barbara, California ב-6 למאי 1961


2. במהלך ילדותו היה כריס שחקן כדורגל מוכשר מאוד ואפילו היה חלק מ-American Youth Soccer Organization.


3. במקביל לכשרון הכדורגל שלו החל כריס לפתח כשרון נוסף ובגיל 11 הוא החל ללמוד לנגן על גיטרה.


4. בגיל 14 הוא נאלץ לקבל החלטה לגבי הכישרון בו הוא רוצה להמשיך להתפתח וכפי שאנחנו יודעים הוא בחר בגיטרה והצטרף ללהקה הראשונה שלו.


5. בנעוריו כריס גדל על מוסיקת ה-Punk Rock של סן פרנסיסקו, הוא התחיל את דרכו כמעריץ על רחבת המועדונים ומהר מאוד עבר לבמות כגיטריסט של מספר להקות כמו: "No Use for a Name" (להקת פאנק רוק עימה הוציא שלושה אלבומים), "Me First and the Gimme Gimmes" (להקת קאברים עימה עובד עד היום), "Lost Kittenz"

ו-"Rat Pack".


6. באחת ההופעות של להקת "Rat Pack" עלה כריס כבסיסט כשהם היוו מופע פותח ללהקת "Scream" שהמתופף שלה היה באותו הזמן Dave Grohl.


7. ישנו סיפור שב-1999 חבר של כריס שהיה מאוד מחובר לסצנת המוסיקה בארה"ב הציע לו להיבחן לאודישנים שקיימה להקה בשם Guns N’ Roses. כריס לא התלהב מהרעיון ובמקום זאת ביקש מחברו שיסדר לו אודישן ללהקה בשם Foo Fighters שהוא שמע שמחפשת גיטריסט.


8. כריס הגיע לאודישן של הפוס ודייב שאהב מאוד את הרקע המוסיקלי של כריס ואת כשרונו, צירף אותו ללהקה.

הוא הצטרף מיד אחרי סיום ההקלטות של האלבום "There Is Nothing Left to Lose" (שיצא בשנת 1999) כגיטריסט ליווי לסיבוב ההופעות לקידום האלבום, אך הפך להיות חלק קבוע בהרכב לפני ההקלטות לאלבום הרביעי של הלהקה.

(Photo: Martin Philbey)


9. לאור מחויבותו לפוס', עזב כריס את להקתו "No Use for a Name" אך המשיך במקביל לפוס' עם להקת הקאברים שלו "Me First and the Gimme Gimmes" כשהוא מתחיל את דרכו לפסגה.


10. בשנת 2002 שותף כריס באלבום הראשון שלו עם הפוס' והרביעי של הלהקה "One by One". האלבום הוקלט לאחר תקופה לא קלה בה עתידה של הלהקה היה לא ברור וכשדייב כמעט ופירק את ההרכב מחוסר עניין ושעמום.


11. בשנת 2002 הקים כריס יחד עם אחיו Scott Shiflett, הגיטריסט Trever Keith, המתופף Josh Freese והקלידן Chad Blinman את ההרכב "Viva Death". הם שיחררו ארבעה אלבומים: "Viva Death" (2002), "One Percent Panic" (2006), "Curse The Darkness" (2010) ו- Illuminate" (2018)".


12. בשנת 2003 הקים כריס שוב יחד עם אחיו להקת פאנק רוק נוספת בשם "Jackson United" עימה כריס שחרר EP בלבד בשם "Jackson", אך הוא עזב את הלהקה שנה לאחר מכן.


13. בשנת 2005 משחררים הפוס את אלבומם החמישי והכפול "In Your Honor", שמורכב מאלבום חשמלי ואלבום אקוסטי.14. בשנת 2007 משחררים הפוס את אלבומם השישי "Echoes, Silence, Patience & Grace" שהיה מועמד לחמישה פרסי גראמי ואף זכה באחד.


15. באותה שנה חבר כריס חזרה ל- "Jackson United" והחל לעבוד על האלבום השלישי של הלהקה. במהלך ההקלטות העניינים לא הסתדרו עם המתופף שהגיע להקליט ודייב ו- Taylor Hawkins הגיעו לתמוך בחברם והקליטו יחד את הקטעים של התופים באלבום.16. בשנת 2010 כריס מחפש גיוון מבין הרכביו השונים ומקים פרויקט צד נוסף בשם "Chris Shiflett & the Dead Peasants" איתו הוא מתמקד יותר במוסיקת קאנטרי ו-Rockabilly. הם משחררים את אלבומם הראשון הנושא את שם הלהקה.


(Photo: Michael Elins)


17. בשנת 2011 משחררים הפוס את אלבומם השביעי "Wasting Light" שהוא אחד האלבומים האהובים עלינו ואנחנו ממליצים שתקדישו לו קצת תשומת לב.


18. בשנת 2013 משחרר כריס אלבום נוסף עם ה-"Dead Peasants" בשם "All Hat and No Cattle". ההרכב הזה הוא הכנת הקרקע לסגנון אלבומי הסולו שלו שיבואו בהמשך.19. שנה לאחר מכן מוציאים הפוס את אלבומם השמיני "Sonic Highways" שמורכב מהשפעות מקומיות מערים שונות בארה"ב, כשכל שיר בעצם מייצג עיר אחרת והשפעה אחרת.


20. בשנת 2015 משחררת הלהקה את ה- Saint Cecilia" (EP)" ושנתיים לאחר מכן את אלבומה התשיעי "Concrete and Gold".


21. באפריל 2017 שיחרר כריס את אלבום הסולו הראשון שלו "West Coast Town", אלבום המורכב משירי קאנטרי קליטים ומרקידים שנקראים "Honky Tonk Tracks", מוסיקת בארים בסגנון קאנטרי.22. ביוני 2019 הוא משחרר את אלבום הסולו השני שלו "Hard Lessons". האלבום הופק ע"י Dave Cobb שהוא אחד ממפיקי הקאנטרי הגדולים בנאשוויל, ויחד הם יצרו אוסף שירים שקיבל את הכינוי "Americana Rodeo".


23. האלבום התשיעי של הלהקה יצא ב- 2021 והוא "Medicine at Midnight". האלבום הזה ללא ספק שונה ואחר ממה שהורגלנו לקבל מהפ'וס. הוא מקפיץ, הוא שמח, הוא קליט הוא מסיבתי. האלבום הזה גם אוחז בשיא כאלבום האולפן הכי קצר של הפו'ס, עם 36 דקות מוזיקה בלבד. דייב הצהיר שהוא רצה לייצר אלבום "כייפי" משהו כמו "Let's Dance" של David Bowie.


24. ביולי 2021 מחזירים הפו'ס את הדיסקו לבמות ומשחררים אלבום קאברים לשיריה הגדולים של להקת ה- "Bee-Gees", את האלבום הם משחררים תחת השם "Dee-Gees" ולאלבום קוראים "Hail Satin".


25. באוקטובר 2021 נכנס כריס יחד עם הפוס' להיכל התהילה של הרוקנרול.


26. ב- 25 לפברואר 2022 שוחרר הסרט "Studio 666", סרט אימה-קומדיה הוליוודי בהשתתפות כריס וחבריו מהפוס'.


27. ב- 25 למרץ 2022 נמצא טיילור הוקינס ללא רוח חיים בבית מלון בבוגוטה, שם היה אמור להופיע יחד עם ה"פו פייטרס" והוא בן 50 בלבד. כרגע אין מידע על שאר חברי הלהקה או על עתיד הלהקה, אך אנחנו מקווים שהם יתאוששו מהטרגדיה הנוראית.


28. במאי 2023 חשפה הלהקה את המתופף החדש שלה!! הלהקה פרסמה סרטון וידאו קומי בו היא נראת בחדר חזרות "כאילו" מחכה למתופף החדש שלה. מספר מתופפים מפורסמים כמו Chad Smith, Tommy Lee ו-Danny Carey נכנסים לחדר בטענות מגוחכות (משלוח אוכל, חניה חסומה, מקלחת לכלבים) ומיד יוצאים, עד שהמצלמה חושפת את Josh Freese שכל הזמן הזה יושב על התופים ומחכה שהחברים החדשים שלו יתחילו לנגן. הסרטון ממשיך ל"חזרה" שנקראת "Preparing Music For Concerts" בו הלהקה מנגנת בפעם הראשונה סטליסט בהרכב החדש שלה.


29. ביוני 2023 משחררת הלהקה את האלבום הראשון שלה לאחר מותו של טיילור, האלבום "But Here We Are". האלבום הופק ע"י Greg Kurstin ושאר חברי הלהקה כשדייב מקליט את כל תפקידי התופים באלבום. זהו ללא ספק אלבום קינה, הן מבחינת הסאונד והן מבחינת המילים, דייב משקף בשירים את הרגשות שהוא והלהקה חוו בעקבות מותו של טיילור אך גם מה שהוא עצמו חווה בעקבות מותה של אימו וירג'יניה.30. כריס סיפר שבשנים הראשונות שלו עם הפוס' הוא כל הזמן היה בחרדות שיום אחד יזרקו אותו ויחליפו אותו

ב-Pat Smear שהיה מהראשונים בלהקה וחברו הטוב של דייב. רק כשפאט הפך להיות חבר קבוע בלהקה, כריס השתחרר מאותן חרדות.


31. בחלק מההרכבים בהם היה שותף כריס הוא נהג להופיע תחת השם "Jake Jackson".


32. מדי פעם כריס השתתף בהופעות של להקתו של הוקינס, הרכב מיוחד בשם "Chevy Metal", מעין להקת קאברים סופר סטארית!! כשהוקינס על התופים ו- Wiley Hodgden הם החברים הקבועים בלהקה וכל שאר חברי הלהקה משתנים מהופעה להופעה וכוללים כוכבים גדולים בעולם הרוק.


33. נשמע מאוד כואב אבל אומרים שיש לכריס קעקוע של צמד המילים "Gimme Gimme", חלק משם להקתו, בחלק הפנימי של השפה התחתונה שלו.


אם בא לכם קצת קאנטרי, אתם מוזמנים להאזין לאלבום האחרון של כריס "Hard Lessons" ב- Spotify, Apple Music


אתם מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק ו/או להירשם לאתר!!

"עימות חזיתי" - בלוג הרוק של ישראל ופודקאסט


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


 נהנים מהבלוג? הירשמו לקבל את הפוסט הבא ישירות למייל !!

תודה רבה על ההרשמה!

bottom of page